شیرینی حاج محمد قناد

شهر قزوین، شهری است که وسط پنج هزار هکتار باغستان قرار داشته و این امر در مشاغل و بخش‌های مختلف زندگی شهری قزوین تأثیرگذار بوده است. اغلب شیرینی‌های سنتی که از گذشته تاکنون در این شهر تولید میشود دارای مواد اولیه ایست که از باغستان ها تهیه ‌شده که مهمترین آن‌ها بادام و پسته است.
شیرینی ویژه قزوین به نام باقلوا معروف است که مواد اصلی مورد استفاده در آن همان بادام و پسته ارگانیک قزوینی است (البته علاوه بر آن هل، قند، آرد، زعفران و گلاب هم در تهیه ان به کار میرود). پسته قزوین، سبزتر از پسته های دیگر است و طمع و خاصیتی ویژه دارد که در کنار بادام قزوینی باقلوای قزوین را بی نظیر میسازد. این شیرینی اصیل همچنان در صدر شیرینی های سنتی شهر قرار دارد و در مراسم های رسمی همچون عید نوروز و عروسی ها پخت میشود.
شیرینی‌های قزوین به دلیل کوچک بودن، شکل ظاهری و طعم آن طرفداران زیادی دارد.
حدود سالهای 1240 شمسی (1860 میلادی) «حاج محمد قناد» فرزند یکی از خانواده های اصیل قزوینی در کنار پدر خود کارگاه تولید شیرینی جات سنتی قزوین را بنا کردند. ایشان در کنار این کارگاه، فروشگاهی را نیز برای عرضه این محصول در بازار قزوین بازگشایی نمودند.
در طول یکصد و پنجاه سال گذشته، افراد این خاندان با تلاشی مستمر، هنر شیرینی پزی را روز به روز قوام بخشیده و از نسلی به نسل دیگر انتقال داده اند. به شکلی که هم اکنون این هنر با حفظ اصلات خود در میان نسل امروز خانواده نیز هم چنان پای برجاست.
تولیدات این شرکت با نام تجاری «حاج محمد قناد» به عنوان قدیمی ترین شیرینی پز در قزوین شناخته میشود.